اخبار و مقالات

ماساژ بارداری چیست؟

ماساز بارداری

ماساژ بارداری چیست؟ بارداری برای مادران از شیرین ترین ولی حساس ترین دوران زندگی است و به دنبال راه هایی هستند تا برای گذراندن این دوران مفید باشد و کوچکترین آسیبی به جنین وارد نشود. ماساژ در دوران بارداری میتواند به کاهش دردهای کمر و رفع استرس مادر کمک کند ولی بهترین دوران برای انجام ماساژ بارداري، سه ماه دوم بارداری به بعد است. زیرا جنین به اندازه کافی رشد کرده و مادر نیز به دوران نسبتا سخت بارداری و شروع دردهای عضلانی پا گذاشته است.

ماساژ در ماه های اولیه بارداري به هیچ عنوان توصیه نمی شود. انجام ماساژ های دیگری از جمله ماساژ شمع ، ماساژ سوئدی و ماساژ سنگ داغ باید تحت نظر و توصیه دکتر متخصص انجام شود. زیرا برخی از ماساژ ها در دوران بارداري ممنوع هستند. ماساژ در دوران بارداری به بهبود گرفتگی عضلات ، کاهش کمر درد و کاهش درد باسن کمک میکند و ماساژ گردن نیز می تواند درد شانه ها را تسکین دهد. در واقع ماساژ مقدار هورمون اپی نفرین را کاهش می دهد و باعث آرامش و تعادل در خلق و خوی مادر می شود. همچنین ماساژ می تواند کیفیت خواب مادر را افزایش دهد تا مادر خواب بهتری را در سه ماهه ی دوم و سوم بارداري تجربه کند.

 

بهترین روغن برای ماساژ در بارداري

ماساژ در دوران بارداری در صورتی موجب آرامش و تسکین درد میگردد که به طور اصولی انجام شود و دانستن برخی از نکات قبل از انجام ماساژ برای مادران مفید است. در طی دوران بارداری انجام ماساژ با روغن های معطر توصیه نمی شود. زیرا تنفس بوی برخی از روغن ها یا جذب آن ها از راه پوست می تواند برای جنین خطرات جدی را به همراه داشته باشد. بهتر است از روغن بدون بو و غیر معطر استفاده شود.

استفاده از برخی روغن ها چون بابونه، سرو کوهی، لیمو، بهارنارنج، کندر، پرتغال، چوب صندل و درخت چای در طی ماساژ مادران باردار بلامانع است. همچنین استفاده از روغن هایی چون سیاه دانه و زنجبیل در ماساژ بارداری ممنوع است. اگر خواستار ماساژ با روغن معطر هستید حتما قبل از هرگونه اقدامی با پزشک خود درباره روغن مدنظرتان صحبت کنید. و مطمئن شوید که خطری جنین را تهدید نمیکند و بهترین روغن برای ماساژ در بارداری را انتخاب کنید. برای اطلاع از قیمت خدمات زیبایی از جمله میکرو بلیدینگ ابرو و رزرو وقت با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

بهترین مرکز ماساژ بارداری در تهران

در دوران حساس بارداری باید از تکنیک های ماساژی که حرکت دست در آن ها آرام است استفاده شود و ماساژور باید مهارت بالایی داشته باشد تا بتواند قدرت دست خود را کنترل کند و مادر در طی زمان ماساژ، کاملا آرامش را احساس کند. ماساژ پا، ماساژ گردن، ماساژ سر، ماساژ کمر و ماساژ نواحی دیگر بدن بستگی به موقعیت مادر دارد. بهترین مرکز ماساژ بارداری در تهران باید برای مادران باردار امکانات ویژه تری را در نظر داشته باشد. ماساژور از لوازم و تجهیزاتی استفاده کند که مادر در موقعیت های متفاوت هیچ فشاری را احساس نکند و کاملا راحت باشد.

بهترین مرکز ماساژ بارداری در تهران

ماساژ می تواند به صورت نشسته یا دراز کشیده بر روی پهلوی چپ انجام شود. تمامی این موارد باید توسط ماساژور رعایت شود. همچنین استفاده از روغن مناسب و فراهم کردن محیطی آرام برای ماساژ از دیگر مواردی است که به عهده ماساژور و مرکز ماساژ می باشد. همچنین در مراکز تخصصی، ماساژی با عنوان ماساژ اسپا انجام می شود که بسیار مفید است.

هزینه ماساژ بارداری

درد کمر، سرشانه ها و به طور کلی درد بدن در دوران بارداری طبیعی است و به دلیل اینکه مادران باردار نمی توانند از داروهای مسکن استفاده کنند. به دنبال روش های طب مکملی چون ماساژ و بادکش درمانی هستند. بسیاری از مادران برای تسکین درد خواستار روش های درمانی دیگری چون بادکش گرم هستند. در اینگونه مواقع توصیه می شود در ابتدا با پزشک خود مشورت کنند.

ماساژ برای بانوان باردار با دیگر افراد متفاوت است و همین موضوع باعث می شود تا مادران حساسیت بالایی برای انتخاب سالن درمانی ماساژ داشته باشند. انتخاب سالنی که علاوه بر امکانات خوب از هزینه مناسبی نیز برخوردار باشد از اولویت های مادران باردار است. هزینه ماساژ بارداری بستگی به عوامل مختلفی دارد. در ابتدا ماساژور باید از شرایط مادر و زمان مورد نیاز ماساژ مطلع شود. زیرا انجام ماساژ بین 60 دقیقه تا 90 دقیقه زمان میبرد و تعیین زمان ماساژ به عهده مشتری میباشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *