اخبار و مقالات

ماساژ سنگ داغ چیست

ماساژ سنگ داغ چیست

ماساژ سنگ داغ یا هات استون نوعی از ماساژ های درمانی است. این روش که توسط سنگ های داغ، آرامش و تمرکز ذهنی را برای بدن به ارمغان می آورد. ماساژ یکی از روش های بهبود عملکرد بدن است و می تواند برخی از بیماری های فرد را درمان کند. از سری روش های درمانی که مشابه ماساژ عمل می کند ماساژ اسپا نام دارد که تکنیک جدید تر و لاکچری تری می باشد ولی تفاوت هایی با ماساژ دارد.

در کل تمامی ماساژ ها با هدف آرامش روحی و جسمی فرد انجام می گیرد. اما ماساژ درمانی سنگ داغ با انتشار حرارت، موجب بهتر شدن روند درمان و ماساژ می شود. ماساژ هات استون به دلایل فواید زیادی که دارد یکی از زیرشاخه های فیزیوتراپی محسوب می شود. درمانگر سنگ های مخصوصی را برای انجام این نوع ماساژ انتخاب می کند.

 

در این نوع ماساژ ، درمانگر یا ماساژور سنگ های گرما دیده را بر روی نقاط کلیدی بدن قرار می دهد و گرمای سنگ ها به پوست نفوذ میکند تا عضلات سریع تر ریلکس شوند. در طی فرآیند ماساژ هات استون، حرارت و گرمای سنگ ها به بافت های درونی بدن نفوذ پیدا می کند. این امر موجب رفع گرفتگی رگ های خونی و بهبود سیستم گردش خون می شود. با بهبود گردش خون ، اکسیژن رسانی به تمام نقاط بدن مخصوصا ماهیچه ها بیشتر می شود و رفع خستگی ها، گرفتگی ها و دردهای عضلانی در طی ماساژ بهتر انجام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد خدمات زیبایی مانند میکروبلیدینگ با تیم مشاورین متخصص ما تماس حاصل فرمایید.

ماساژ با سنگ داغ

در ماساژ هات استون یا ماساژ با سنگ داغ، سنگ های حرارت دیده در نقاط خاصی از بدن قرار داده می شوند. ماساژور پس از برداشتن سنگ ها یا در همان حین که سنگ ها بر روی بدن هستند ، با تکنیک هایی چون ضربه، ورز دادن، فشار یا حرکت دایره ای تمام نقاط بدن را ماساژ می دهد.

همچنین درمانگر باید از سنگ هایی با وزن مناسب و درجه حرارات استاندارد استفاده کند. مدت زمان قرار گرفتن سنگ ها بر روی بدن بستگی به ماساژور دارد. اما سنگ ها مدت زمانی زیادی بر روی بدن قرار نمی گیرند. سنگ ها تا زمانی بر روی پوست هستند که ماساژور تشخیص دهد گرما به بافت های درونی پوست و ماهیچه ها نفوذ کرده است.

فواید ماساژ سنگ گرم

در ماساژ هات استون یا سنگ داغ، سنگ های حرارات دیده معمولا بر روی شکم، صورت، سینه، کمر، کف دست، پا و بین انگشتان پا قرار می گیرند. اما ممکن است با توجه به تشخیص ماساژور سنگ ها در نقاط دیگری از بدن نیز قرار داده شوند.

افزایش انعطاف مفاصل، بهبود گرفتگی های عضلات، تسکین درد کمر، رفع بیخواب، کاهش استرس، کاهش افسردگی، تسکین دردهای ناشی از آرتروز زانو، کمک به هماهنگی بیشتر اعضای بدن، ارتقای سلامت قلب، ارتقای سلامت عروق، کاهش اضطراب، بهبود سیستم اعصاب مرکزی، دفع سموم بدن و تقویت بافت های آسیب دیده از بارزترین فواید ماساژ سنگ داغ می باشد.

فواید ماساژ سنگ داغ

خواص ماساژ سنگ داغ

در ماساژ سنگ داغ، گرمای سنگ ها تاثیر خوبی در نرم شدن بافت های بدن دارد. اگر بخواهیم خواص این سنگ ها را نام ببریم میتوانیم به دفع سموم بدن، تقویت سیستم عصبی، رفع اسپاسم عضلات، افزایش تمرکز و بهبود افسردگی اشاره کنیم. این نوع از ماساژ درمانی فواید زیادی دارد ولی موارد منع هم وجود دارد که در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد.

گرچه خواص ماساژ سنگ داغ زیاد است اما افراد مبتلا به دیابت، فشار خون بالا، نارسایی های قلبی، غلظت خون پایین، بیماران سرطانی و خانم های باردار نباید از ماساژ درمانی سنگ داغ استفاده کنند. همچنین بعد از حمام آفتاب استفاده از این ماساژ توصیه نمیشود و اگر داروی خاصی مصرف می کنید با پزشک خود مشورت کنید.

قیمت ماساژ سنگ داغ

داغ بحث قیمت در هر زمینه ای مطرح است و شما باید در قبال خدماتی که دریافت می کنید ، هزینه ای را پرداخت کنید. برخی از مراکز هزینه های پایین تری به نسبت مراکز دیگر دارند. برخی از سالن های زیبایی درمانی نیز از هزینه های مناسبتری دریافت می کنند.

قیمت ماساژ سنگ داغ متغیر است. هر سالن یا مرکز درمانی با توجه به لوازمی که استفاده میکند و میزان مهارت کادر خود هزینه را تعیین می کند. خدماتی چون، بادکش گرم، کوکتل تراپی پا، کف سابی پا، دورگیری ناخن، سوهان کشی ناخن، اسکراب پا، ماساژ کف پا و بسیاری دیگر از خدمات زیبایی و درمانی در سالن مریم حمزه ای با بهترین کیفیت انجام می شود.

قیمت ماساژ سنگ داغ

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *