اخبار و مقالات

ماساژ درمانی چیست

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی چیست؟ به مالش دادن بدن به وسیله ی دست، ماساژ گفته میشود که دارای تکنیک ها و انواع مختلفی است. افراد می توانند با توجه به نیازشان از ماساژ مناسب خود بهره ببرند. افرادی که اقدام به انجام ماساژ می کنند درخواست های متفاوتی دارند. با توجه به نیاز های مشتریان ، ماساژ ها دسته بندی شده اند تا خدمات به طور تخصصی تر و حرفه ای تری ارائه داده شوند. ماساژ باداری، ماساژ هات استون یا سنگ داغ، ماساژ سوئدی و ماساژ درماني از شناخته شده ترین ماساژ هایی هستند که مردم خواستار انجام آن ها بوده و فواید بسیاری دارند

همانطور که از نام ماساژ درماني مشخص است. این ماساژ به دلیل درمان مشکلاتی چون دردهای عضلانی، سردرد، درد سیاتیک، بی خوابی های مربوط به استرس، آسیب های ورزشی، اسپاسم عضلانی، شانه یخ زده، آسیب دیدگی یا کشیدگی بافت نرم، زانو درد، یبوست و غیره انجام میشود. به طور کلی ماساژ درمانی با هدف بهبود مشکل فرد یا کاهش آن انجام می شود و باید کیفیت بالایی داشته باشد. کیفیت ماساژ بستگی به مهارت ماساژور دارند و گذراندن دوره های تخصصی ماساژ توسط ماساژور، برای جلوگیری از آسیب رساندن بسیار مهم است.

 

ماساژ درمانی برای مفاصل

ماساژ درمانی برای مفاصل موجب افزایش دامنه حرکتی مفصل مورد نظر می شود و درناژ لنفاوی و عروق خونی را تقویت می کند. این عمل با برطرف کردن گرفتگی ماهیچه های اطراف مفاصل و افزایش جریان خون آن ها منجر به بهبود درد و کاهش التهاب می شود.

ساختار بدن انسان دارای مفصل های فراوانی است. به همین دلیل ماساژی که برای مفاصل انجام می شود تکنیک های متفاوتی دارد. زیرا تکنیک ماساژ برای مبتلایان آرتریت روماتوئید با مبتلایان دیسک کمر، یکسان نخواهد بود و مفصلی که باید روی آن تمرکز شود تا بهبود یابد متفاوت است. این سبک از ماساژ علاوه بر درمان های تخصصی تر مانند ماساژ درماني برای درد سیاتیک یا درمان آرتروز زانو با ماساژ، برای درمان گرفتگی های عضلانی ناشی از ورزش نیز انجام می شود.

درمان سیاتیک با ماساژ

سیاتیک طولانی ترین عصب در داخل بدن است که از لگن تا انتهای باسن ادامه دارد. هرگونه فشار بر روی این عصب، کل عصب را درگیر کرده و باعث ایجاد درد در ناحیه کمر و لگن می شود. داروهای ضدالتهاب ، داروهای شل کننده عضلانی و فیزیوتراپی از روش های درمان سیاتیک هستند ولی از ماساژ نیز برای بهبود این درد طاقت فرسا استفاده می شود و تاثیر چشمگیری در کاهش درد سیاتیک دارد.

طی فعالیت های روزانه، ماهیچه ها فشار زیادی را تحمل می کنند. این فشار، عصب سیاتیک را هم درگیر کرده و درد را تشدید می کند و ماساژ سیاتیک با شل کردن ماهیچه ها، باعث بهبود گردش جریان خون و انعطاف پذیری بیشتر می شود و درد ناشی از سیاتیک را کاهش می دهد. درمان سیاتیک با ماساژ از درمان های رایج است. 

درمان سیاتیک با ماساژ

ماساژ درمانی برای آرامش اعصاب

ماساژ فواید بسیاری زیادی دارد و ماساژ درمانی برای ارامش اعصاب تنها یکی از هزاران خاصیت ماساژ است. زیرا ماساژ درمانی با کاهش استرس و تنش های روزانه ای که با آنها درگیر هستیم ارتباط مستقیم دارد. پس از اتمام ماساژ ، می توانید حس آرامش و ریلکس بودن را تجربه کنید.

اعصاب معمولا به دلیل نیروی وارد شده از اندام یا بافت های دیگر فشرده می شود و این فشردگی می تواند همراه با درد باشد. آسیب دیدن اعصاب علاوه بر حس درد می تواند پیامدهای دیگری مانند تحلیل عضلانی، مشکلات گوارشی، کرخی یا بی حس شدن دست و پا داشته باشد. ماساژ درماني منجر به کاهش سطح استرس ، ضربان قلب و فشار خون می شود که همین امر برای بهبود عملکرد اعصاب مفید است.

آدرس بهترین کلینیک ماساژ درماني

ماساژ برای ریلکس کردن یا بهبود بیماری ها است و همراه با فشار دست انجام می شود. در نتیجه ماساژور باید قابلیت بالایی داشته باشد تا هیچ گونه آسیبی به عضلات بدن وارد نشود. تبحر ماساژور از فاکتورهای اولیه ای است که باید به آن دقت داشته باشید و سالن ماساژی را انتخاب کنید که کادر حرفه ای داشته باشید. به همین دلیل برای یافتن بهترین سالن ماساژ درمانی و ادرس بهترین کلینیک ماساژ درماني باید فاکتورهایی چون تخصص ماساژور ها، قیمت مناسب، استفاده از لوازم حرفه ای و محیط پاکیزه را در نظر داشته باشید.

سالن زیبایی و درمانی مریم حمزه ای ، با تجربه بالا در زمینه ماساژ، بادکش گرم، میکروبلیدینگ ابرو حرفه ای و دیگر زمینه های زیبایی و درمانی، آماده ارائه بهترین خدمات می باشد.

آدرس بهترین کلینیک ماساژ درماني

خواص ماساژ درماني

ماساژ درماني به منظور بهبود عملکرد بهتر اجزای بدن انجام میشود و ماساژ هریک از اعضای بدن می تواند باعث عملکرد بهتر شود . ماساژ کف پا برای بهبود سیاتیک، ماساژ کف پا برای بهبود دیابت، بهبود معده درد با ماساژ کف پا، رفع یبوست با ماساژ کف پا و بهبود سردرد با ماساژ کف پا تنها بخش کوچکی از تاثیر ماساژ یک نقطه بدن است. حال تصور کنید که ماساژ تمام بدن تا چه اندازه میتواند موجب آرامش و بهبود عملکرد بدن باشد.

به طور کلی از خواص ماساژ درمانی افزایش گردش خون ، افزایش خونرسانی جریان لنف ها به بافت ها ، کاهش اسپاسم عضلات ، تحریک سیستم عصبی برای تسکین اعصاب و بالا بردن قابلیت ترمیم و بهبود بافت های بدن می باشد.

فواید ماساژ درمانی

تکنیک های متعددی برای انجام ماساژ وجود دارد و ماساژ شامل انواع مختلفی از جمله سوئدی، شمع، هات استون و غیره می باشد. فواید ماساژ درمانی ماساژ را میتوانیم در دوسته اصلی دسته بندی کنیم : دسته اول ماساژ آرام سازی یا ریلکسیشن، دسته دوم ماساژ توانبخشی. این روش آرام سازی برای شل کردن عضلات گرفته بدن کاربرد بیشتری دارد و اغلب برای کاهش استرس و اضطراب انجام می شود.

ماساژ توانبخشی به بهبود عملکرد عضلات بدن کمک می کند و اغلب به منظور بهبود و تسکین دردهای عضلانی انجام می شود. به عنوان مثال درد سیاتیک می تواند محدودیت هایی در انجام حرکات ورزشی، نشستن، برخاستن و غیره داشته باشد. انجام ماساژ درماني، میتواند درد حاصل از سیاتیک را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *