اخبار و مقالات

درمان کم پشتی مو در زنان

کم پشت بودن مو تاثیر منفی در زیبایی چهره دارد، به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال درمان کم پشتی مو هستند. برای درمان هر اختلالی در ابتدا باید ریشه آن مشکل کشف شود. ریزش مو می تواند دلایل بسیاری داشته باشد ولی رایج ترین دلیل ریزش مو، عدم تغذیه مو و مراقبت نکردن از سلامتی موها می باشد. هر چند که دلایل دیگری اعم از ارث، تغذیه نامناسب، استرس، اضطراب، کاهش جریان خون سر و غیره هم در ریزش مو تاثیرگذار هستند. یکی از بهترین روش های درمانی برای ریزش مو، تغذیه مناسب مو با استفاده از مواد و ویتامین های مورد نیاز مو است. به طور معمول برای تغذیه موها از محصولات زیبایی و مراقبتی استفاده می شود. اما علاوه بر محصولات مراقبتی می توانید از ماساژ سر، فیلر تراپی و اسکالپ سر هم برای کم پشتی مو استفاده کنید. در واقع ماساژ سر یک روش مناسب و طبیعی برای افزایش سلامتی مو است.

طی ماساژ کف سر، گردش جریان خون کف سر افزایش پیدا می کند و همین امر به رشد مو و جلوگیری از ریزش مو کمک می کند. هرچند که روغن های مورد استفاده برای ماساژ، خواص درمانی و تقویت کننده هم دارند. بانوانی که به دنبال داشتن موهایی زیبا و پر پشت هستند در مرحله اول باید به تغذیه و سلامت مو اهمیت دهند. برای سلامت مو می توانید از مکمل های تقویتی یا ماسک ها و شامپوهای تقویتی استفاده کنید. همچنین خدماتی چون ماساژ و فیلتر تراپی هم برای تغذیه موها مناسب هستند.

درمان کم پشتی موی جلوی سر

همانطور که در مطالب قبلی ذکر کردیم، چهار روش رایج برای درمان کم پشتی مو استفاده از محصولات مراقبتی، ماساژ کف سر، فیلتر تراپی و اسکالپ سر می باشد. ماساژ سر جزو روش هایی است که برای ریزش مو مفید است. در واقع ماساژ سر یک روش درمانی برای جلوگیری از ریزش مو محسوب می شود. به طور کلی ماساژ سر برای تقویت مو و افزایش خونرسانی به فولیکول های مو انجام می شود.

فیلتر تراپی مو یک روش تزریقی است. در این تکنیک مواد مورد نیاز برای رویش مجدد موها به پوست سر تزریق می شود. این روش برای افرادی مناسب است که علاوه بر تقویت مو، می خواهند به رویش مجدد مو هم کمک کنند. روش دیگر اسکالپ سر می باشد. در واقع روش اسکالپ سر یه تکنیک آرایشی است. این تکنیک زمانی کارایی دارد که به دنبال سریع ترین روش باشید. روش هایی چون ماساژ سر و فیلتر تراپی به مرور زمان تاثیرگذار هستند و برای مشاهده نتیجه حاصل از آن ها باید صبور باشید. اما اسکالپ سر یا هاشور سر یک روش آرایشی نیمه دائمی است و پس از پایان تاتو هاشور سر، می توانید نتیجه آن را مشاهده کنید.

درمان قطعی کم پشتی مو

کم پشتی مو به دلیل ریزش مو در واقع دلایل متعددی دارد. بهترین راهکار برای جلوگیری از ریزش مو، مراقبت از سلامتی مو است. اما برخی از افراد به دلیل ارث یا افزایش سن دچار کم پشتی شدید مو می شوند. در چنین مواقعی راهکاریی چون فیلتر مو یا ماساژ کف سر خیلی تاثیرگذار نیستند. یکی از روش هایی که برای تمام افراد با هر سنی مناسب است، انجام اسکالپ سر می باشد.

اسکالپ سر نوعی تاتو است که توسط آن تارهای مو شبیه سازی می شوند. در واقع در این تکنیک با استفاده از شبیه سازی تارهای مو، منجر به پر پشت دیده شدن موها می شود و نتیجه حاصل آن کاملا ظاهری طبیعی دارد. درمان های ذکر شده از بهترین و کارآمدترین روش های درمان کم پشتی مو هستند که متقاضیان بسیاری دارند. برای انتخاب روش درمانی، باید شرایط جسمی و شرایط مالی خود را بسنجید. زیرا تمامی روشها از نظر هزینه و تکنیک با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی برای حفظ سلامتی و زیبایی نباید نسبت به رسیدگی مو بی تفاوت باشید. موها برای درخشان بودن و حفظ شادابی، نیاز به محصولات مراقبتی و رسیدگی دارند. برای این کار می توانید از شامپوهای مناسب مو استفاده کنید و محصولات مراقبتی مو را تهیه کنید. برای تهیه محصولات مراقبتی می توانید به فروشگاه مرکز تخصصی مریم حمزه ای مراجعه کنید یا به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهید.

5/5 - (20 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *