اخبار و مقالات

درمان کم پشتی مو در زنان با متدهای جدید

درمان کم پشتی مو در زنان

کم پشت بودن مو تاثیر منفی در زیبایی چهره دارد، به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال درمان کم پشتی مو هستند. برای درمان هر اختلالی در ابتدا باید ریشه آن مشکل کشف شود. ریزش مو می تواند دلایل بسیاری داشته باشد ولی رایج ترین دلیل ریزش مو، عدم تغذیه مو و مراقبت نکردن از سلامتی موها می باشد. هر چند که دلایل دیگری اعم از ارث، تغذیه نامناسب، استرس، اضطراب، کاهش جریان خون سر و غیره هم در ریزش مو تاثیرگذار هستند. یکی از بهترین روش های درمان قطعی کم پشتی مو در زنان، تغذیه مناسب مو با استفاده از مواد و ویتامین های مورد نیاز مو است.

به طور معمول برای تغذیه موها از محصولات زیبایی و مراقبتی استفاده می شود. اما علاوه بر محصولات مراقبتی می توانید از ماساژ سر، فیلر تراپی و اسکالپ سر هم برای کم پشتی مو استفاده کنید. در واقع ماساژ سر یک روش مناسب و طبیعی برای افزایش سلامتی مو است.

طی ماساژ کف سر، گردش جریان خون کف سر افزایش پیدا می کند و همین امر به رشد مو و جلوگیری از ریزش مو کمک می کند. هرچند که روغن های مورد استفاده برای ماساژ، خواص درمانی و تقویت کننده هم دارند. بانوانی که به دنبال داشتن موهایی زیبا و پر پشت هستند در مرحله اول باید به تغذیه و سلامت مو اهمیت دهند. برای سلامت مو می توانید از مکمل های تقویتی یا ماسک ها و شامپوهای تقویتی استفاده کنید. همچنین خدماتی چون ماساژ و فیلتر تراپی هم برای تغذیه موها مناسب هستند.

درمان کم پشتی موی جلوی سر

همانطور که در مطالب قبلی ذکر کردیم، چهار روش رایج برای رفع کم پشتی موی سر استفاده از محصولات مراقبتی، ماساژ کف سر، فیلتر تراپی و اسکالپ سر می باشد. ماساژ سر جزو روش هایی است که برای ریزش مو مفید است. در واقع ماساژ سر یک روش درمانی برای جلوگیری از ریزش مو محسوب می شود. به طور کلی ماساژ سر برای تقویت مو و افزایش خونرسانی به فولیکول های مو انجام می شود.

فیلتر تراپی مو یک روش تزریقی است. در این تکنیک مواد مورد نیاز برای رویش مجدد موها به پوست سر تزریق می شود. این روش برای افرادی مناسب است که علاوه بر درمان قطعی کم پشتی مو با اسکالپ ممکن میشود.

اسکالپ سر نوعی تاتو است که توسط آن تارهای مو شبیه سازی می شوند. در واقع در این تکنیک با استفاده از شبیه سازی تارهای مو، منجر به پر پشت دیده شدن موها می شود و نتیجه حاصل آن کاملا ظاهری طبیعی دارد. درمان های ذکر شده از بهترین و کارآمدترین روش های درمان کم پشتی مو هستند که متقاضیان بسیاری دارند. برای انتخاب روش درمانی، باید شرایط جسمی و شرایط مالی خود را بسنجید. زیرا تمامی روشها از نظر هزینه و تکنیک با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی برای حفظ سلامتی و زیبایی نباید نسبت به رسیدگی مو بی تفاوت باشید. موها برای درخشان بودن و حفظ شادابی، نیاز به محصولات مراقبتی و رسیدگی دارند. برای این کار می توانید از شامپوهای مناسب مو استفاده کنید و محصولات مراقبتی مو را تهیه کنید. برای تهیه محصولات مراقبتی درمان کم پشتی مو در زنان و مردان می توانید به فروشگاه مرکز تخصصی مریم حمزه ای مراجعه کنید یا به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهید.

درمان کم پشتی مو در مردان

علل بروز کم پشتی مو در هر فرد میتواند متفاوت باشد. به همین علت درمان کم پشتی مو در مردان نیز می تواند وابسته به ریشه مشکل متفاوت باشد. اما به صورت عمده می توانید از روش هایی مانند مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین هایی مثل پروتئین و آهن و منیزیم و روی یا استفاده شامپوها و محصولات حفظ رطوبت مو برای ممانعت از خشکی و شکنندگی مو. ماساژ کف سر با استفاده از روغن های طبیعی مثل روغن زیتون بسیار موثر است. در برخی موارد نیز نیاز به مراجعه به متخصص پوست و مو و تجویز دارو است.

کم پشتی مو ارثی

درمان کم پشتی موی ارثی کار دشواری است که عمدتا نتیجه گرفتن از آن بسیار سخت و زمان بر است و نتیجه گیری از روش های رفع کم پشتی موی سر در این مورد احتمال پایینی دارد. استفاده از درمان هایی برای پیشگیری از ریزش مو در افرادی که در خانواده سابقه کم پشتی مو دارند برای به تعویق انداختن زمان ریزش مو میتواند موثر واقع شود. علاوه بر درمان های پیشگیری از ریزش، برخی متدها جهت ترمیم موی از دست رفته وجود دارد که ریسک نتیجه نگرفتن آن بسیار پایین است. از جمله راهکارهای رفع کم پشتی مو انجام اسکالپ سر است.

آیا کم پشتی مو درمان دارد؟

بروز کم پشتی موی سر به علل مختلفی می تواند رخ دهد از جمله علل ژنتیکی، تغذیه، سن و بیماری های پوستی و استفاده از محصولات شیمیایی و… بروز پیدا کند. برای رفع این مشکل می توانید از مواد مغذی و درمانی استفاده کنید خصوصا مواد مغذی دارای ویتامین های b و c آهن و روی و گوشت و تخم مرغ.

5/5 - (23 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *